מנהל שיווק

אם אתה מנהל שיווק צעיר נפרט לך מה בדיוק עושה מנהל השיווק?

ובכן, זה תלוי בגודל במבנה ובמטרות החברה, האחריות העיקרית היא ליצור ליישם ולדווח על יוזמות שיווקיות. התפקיד מתמקד בחקירת הסביבה העיסקית ,הסקת מסקנות, הפיכת המסקנות לאסטרטגיה והפיכתה של האסטרטגיה לסדרת/רשימת פעולות ומסרים שיתאימו למטרות העסקיות המוגדרות ע"י הנהלת החברה בה אתה נמצא.
בתהליך היעוץ העסקי אנו ממליצים כי על מנהל השיווק להכיר את כלל הערוצים שעומדים לרשותו, פרונטליים, דיגיטליים וכמובן ערוצי המדיה השונים, כמו כן ישנה חשיבות רבה גם לתקציבים אותם אתה מנהל, כיצד לחלק את התקציב בין בערוצים השונים באופן מושכל ע"מ לייצר אפקטיביות מקסימלית של התוצאות העסקיות.

אילו כישורים צריך מנהל השיווק?

בימים אלו, לא מספיק רק לדעת את היתרונות והחסרונות של ערוצי השיווק. צריך להיות אדם של מספרים!!, הפעולות אותן מנהל השיווק מבצע הופכות עם השנים ליותר מדידות ועל כן חייבות להיות יותר ממוקדות, כמובן כל זה כדי להגדיל את הROI (החזר על השקעה) של העסק, או במילים אחרות להגדיל את הרווחיות. אני מגלה עם השנים ככל שאני נפגש עם יותר מנהלי שיווק שהמנהלים הטובים ביותר ואלו שמגיעים לתוצאות הטובות ביותר הם אלו ששולטים במספרים ולוקחים בחשבון את הROI בכל מהלך שהם מבצעים. כמובן שזה דורש בקרה מתמדת, שיפור תהליכים ושיפור המסרים.

למי כפוף מנהל השיווק?

זה תלוי בגודל של החברה, המנהלים שלך עשויים להיות מנהל שיווק, סמנכ"ל שיווק, מנהל שיווק ראשי (CMO) או, בעסקים קטנים יותר, מנכ"ל או בעלי החברה.
לגבי כפיפים ישירים, למנהל שיווק בסטארט-אפ אין אף אחד בדרך כלל, אולי מתמחה אחד או שניים. בחברות הגדולות יותר, סביר להניח שיש צוות של עוזרי שיווק או רכזי שיווק לכל הסגמנטים, דיגיטל, קריאייטיב, כותבי תוכן ומפיקים.

מה צריך כדי להצליח?

לבדוק תוצאות בכל הפלטפורמות השיווקיות בכל זמן נתון,(ניידים, וידאו,דיגיטל וכו…)הבנת טכנולוגיות הפרסום והשיווק של הניו אייג' ותרבות האינטרנט שמשתנה כל הזמן והולכת ותופסת תאוצה ככל שהכלים משתכללים, הכרת הכלים וכמובן להיות כל הזמן עם אצבע על הדופק לגבי כלים חדשים שיוצאים ופיתוחים חדשים בכלים קיימים. ניתוח העבר, הסקת המסקנות ובנייה של תכנית עבודה הינם מרכיב חשוב ומרכזי בהצלחת הפעילות, הגדרות ומטרות ברורות גורמות לתהליכי העבודה להיות אפקטיביים יותר, תהיו ברורים, תהיו ממוקדים, תעבדו לפי תכניות עבודה ולוחות זמנים ברורים אפילו אם אתם עובדים בחברה קטנה ואין לכם צוות תקפידו על לוחות הזמנים, היו סקרנים כל הזמן, גם לתוצאות שלכם, גם לפעילות של מתחרים ובכלל לתחום בו אתם עוסקים.

התקשר להתיעץ!